Pracownia Architektury Energooszczędnej

Pracownia Architektury Energooszczędnej

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. powstała w dniu 15 kwietnia 1994 roku.
Misją KAPE jest upowszechnianie i wdrażanie najlepszych światowych standardów oraz praktyk w zakresie efektywności energetycznej, w oparciu o które tworzymy optymalne rozwiązania dla naszych Klientów.

W Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. funkcjonuje Pracownia Architektury Energooszczędnej. Zespół projektowy składa się z doświadczonych architektów pod kierownictwem dr inż. architekta Michała Pierzchalskiego (certyfikat Passive House Institute w Darmstadt). W ramach działań pracowni wykonujemy wielobranżowe projekty budynków energooszczędnych i pasywnych oraz wszelkie prace dodatkowe związane z analizą działek i uzyskiwaniem decyzji i pozwoleń.

W projektach stosujemy zarówno sprawdzone tradycyjne rozwiązania (np. tradycyjne technologie murowane, technoloegie szkieletu drewnianego) jak również nowoczesne rozwiązania (konstrukcje z masywnego drewna CLT, HBE i inne).
Projektujemy nowoczesne, technicznie dopracowane, proekologiczne projekty, mając na celu obniżenie zapotrzebowanie budownictwa na energię oraz zapewnienie zdrowego i komfortowego środowiska wewnętrznego.
Doświadczenie, wiedza oraz kreatywność naszych architektów pozwalają na projektowanie budynków funkcjonalnych o unikalnej formie. Nasze projekty uzyskiwały dofinansowania dla budynków energooszczędnych i pasywnych w programach NF15, NF40 i LEMUR.

Świadczymy również ponadstandardowe usługi związane z analizami przedprojektowymi w zakresie optymalizacji architektoniczo-energetycznej (metoda LCC), analizy nasłonecznienia światłem dziennym (daylighting), czy analizy śladu węglowego w całym cyklu życia budynku (metoda LCA).

Kontakt

Pracownia Architektury Energooszczędnej
Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Centrum LIM
Al. Jerozolimskie 65/79
00-697 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 22 630 43 03