Dom parterowy 100

Dom parterowy 100

Prezentujemy komfortową wersję domu parterowego.

Dane techniczne

Powierzchnia mieszkalna budynku wynosi 93,2 m2, ponadto w budynku znajduje się pomieszczenie techniczne o powierzchni 6,1 m2.

Parametry budynku

powierzchnia użytkowa 99,3 m²

pow. pomieszczenia technicznego 6,1 m²

powierzchnia zabudowy 119,9 m²

kubatura 580,6 m³

wysokość budynku 6 m

kąt nachylenia dachu 35 °

minimalne wymiary działki 15,9 x 23,2

Instalacje

wentylacja: mechaniczna z odzyskiem ciepła

co: przewody grzejne lub powietrzna pompa ciepła

cwu: pojemnościowy podgrzewacz wody lub pompa ciepła

pv: opcjonalnie o mocy 10 kWp

Technologia

ściany: szkielet drewniany

stropy: belkowe drewniane

dach: więźba drewniana

elewacja: tynkowana + opcjonalnie okładziny z płytek ceramicznych lub kamiennych i drewna

Rzut parteru

Rzut parteru

Efektywność energetyczna

W zależności od usytuowania budynku względem stron świata zmieniają się jego parametry energetyczne. Optymalnie usytuowany budynek ma wejście od strony północnej, a część ogrodową od strony południowej. Dzięki temu budynek może pozyskiwać dodatkową energię cieplną z promieniowania słonecznego zimą przez południowe okna. Budynek osiąga zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji (EUco) na poziomie od 17,3 do 20,4 kWh/m2/rok - w zależności od usytuowania. Foto 1
Przy zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej (PV), która pokrywa zapotrzebowanie energetyczne urządzeń pomocniczych w 60%, budynek osiąga zapotrzebowanie na energię pierwotną (EP) na poziomie 66,3 do 69,7 kWh/m2/rok (na cele grzewcze i przygotowanie ciepłej wody). Zużycie energii (EK) na cele grzewcze i przygotowanie ciepłej wody wynosi od 26,9 do 28 kWh/m2/rok (przy uwzględnieniu uzysków z instalacji PV). Foto 2

Warianty

Budynek może zostać wybudowany w trzech wariantach, różniących się wykończeniem elewacji: tynkowany, pokryty deskowaniem i płytkami ceramicznymi/kamiennymi. Każdy z wariantów może mieć okap lub być zaprojektowany bez okapu.

Pliki do pobrania

Poniżej znajduje się karta budynku. Aby wyświetlić, kliknij lewym przyciskiem, aby pobrać kliknij prawym przyciskiem i wybierz "Zapisz element docelowy jako...".